Titulní strana Titulní strana
Titulní strana
       


Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Společnost estetické chirurgie Společnost plastické chirurgie Společnost pro využití laseru v medicíně

Často kladené otázky

Mám úzké rty a na nich několik jizviček, se kterými se dost trápím. Jakým způsobem by bylo možné rty zvětšit?
Zvětšení rtů se provádí operativně, případně aplikací preparátů do rtů. Problém s jizvičkami je možné řešit pomocí aplikací preparátů eventuálně laserem.

Chtěla bych si nechat zvětšit prsa. Co tato operace obnáší, jaká je délka nutné hospitalizace a následně rekonvalescence.
Zvětšení prsou neboli augmentace se provádí za hospitalizace, doba hospitalizace je 2 - 3 dny. Doba rekonvalescence je 3 - 4 týdny, záleží na metodě operačního přístupu, která by byla použita. Operace se provádí v celkové anestezii, řez možno vést v podpažní jamce nebo na hranici dvorce prsní žlázy, případně v podprsní rýze. Výsledná jizva je kolem 4 cm. Implantáty je možno uložit pod prsní žlázu či pod prsní sval. Stehy po operaci se odstraňují dle stavu operační rány za 10 - 14 dnů.

Chtěla bych si nechat upravit partie břicha, vnitřních stehen a vnitřních paží liposukcí. Je tato metoda omezena věkem? Je mi 20 let.
Optimální věkové rozmezí klientky je mezi 18 - 35 lety. V tomto období je elasticita kůže nejlepší.

Provádíte plastické operace břicha? Jak dlouho trvá hospitalizace a následná léčba?
Ano, operaci břicha tzv. abdominoplastiku provádíme. Zákrok se provádí v celkové anestezii a doba hospitalizace se pohybuje okolo 3 - 5 dnů. Doba rekonvalescence je kolem 3 - 4 týdnů.

Je možné při plastické operaci břicha provést současně i liposukci boků?
Při abdominoplastice neboli modelaci břišní stěny je možno provádět nejen liposukci obou boků, ale v určitých případech také i tumescentní liposukci před modelací břišní stěny, zaleží na množství tukové tkáně a přání klientky, před zákrokem bych každopádně doporučoval konzultaci s plastickým chirurgem.

Je mi 18 roků, mám odstáté uši, přála bych si je upravit. Provádí se výkon ambulantně nebo v narkóze?
Korekci uší provádíme jak ambulantně, tak i v narkóze, záleží na přání klientky. Zpravidla se výkon provádí ambulantně.

Mám zájem o úpravu víček. Je možné operovat horní a dolní víčka současně?
Operaci horních a dolních víček je možno provádět zároveň, výkon lze provést jak ambulantně ,tak i za krátkodobé hospitalizace. Před zákrokem doporučuji konzultaci.

Chtěla bych si nechat odstranit znaménko na břiše, je to zákrok na počkání? Provádíte zákrok pomocí laseru?
Znaménka na těle je možno odstraňovat pomocí laseru nebo excizí, t.j. vyříznutím, záleží na typu znaménka. Zákrok se provádí ambulantně.

Měla bych zájem o zmenšení prsou. Jaká je doba hospitalizace?
Průměrná doba hospitalizace po zákroku se pohybuje okolo 3 - 5 dnů.